Strona główna » Kaszel krtaniowy, czyli „szczekający kaszel”

Kaszel krtaniowy, czyli „szczekający kaszel”

Kaszel krtaniowy określany przez rodziców i pediatrów jako szczekający kaszel to najczęściej objaw podgłośniowego zapalenia krtani. Poniżej znajdziecie nagrania audio tego rodzaju kaszlu, natomiast po cały opis tej choroby wejdźcie na: zapalenie krtani u dziecka.

Pojawienie się takiego kaszlu powinno skłonić Was do pilnej konsultacji z lekarzem, szczególnie jeżeli dziecko ma trudności w oddychaniu!

Dodatkowo przy takich objawach należy wpuścić do pokoju trochę zimnego powietrza otwierając okno lub dając dziecku pooddychać trochę powietrzem z lodówki. Jeżeli wasze dziecko już chorowało na zapalenie krtani i macie w domu przepisany wziewny steryd np. Nebbud lub Benodil myślę, że nie warto czekać i lepiej wykonać inhalację szczególnie jeżeli dziecko w Waszej opinii wygląda na mocno chore.

Oto zebrane przeze mnie nagrania przedstawiające szczekający kaszel.

Szczekający kaszel u kilkuletniej dziewczynki z zapaleniem krtani
Szczekający kaszel u kilkuletniego chłopca
Kaszel krtaniowy u kolejnej dziewczynki z zapaleniem krtani

Dla wszystkich odsłuchujących dźwięki i szukających informacji na temat zapalenia krtani duże gratulacje. Wasza wiedza i świadomość to bezpieczeństwo maluchów! Oczywiście z tego miejsca polecam również inne moje wpisy. Zdrowia!

Śledź Pana Pediatrę

PanPediatra.pl to blog lekarski dla rodziców.

Psychoterapia Gdańsk.

Każdy z nas lub naszych bliskich potrzebuje czasem wsparcia. Dobry psychoteraputa Gdańsk pomoże przejść przed trudne chwile. Zobacz

Follow Us